Przedszkole Cztery Słonie
 

Nasza kadra

Cała kadra pracująca w przedszkolu „Cztery słonie” to ludzie, dla których dobro dziecka jest priorytetem, osoby z pasją, które świadomie dokonały wyboru swojej ścieżki zawodowej tak, aby ich praca związana była z dziećmi.

Wasze dzieci i nasz codzienny kontakt z nimi dają nam motywację do ciągłego uczenia się, doskonalenia swojego warsztatu pracy, zdobywania nowych umiejętności, do stawania się lepszymi nauczycielami i lepszymi ludźmi.

Sylwia Pachołek-Dąbek

W swojej pracy zawodowej łączę funkcję dyrektora, nauczyciela i logopedy. Zdobyte doświadczenie pomaga mi w opracowywaniu programów i planów nauczania, tak by miały twórczy i zindywidualizowany charakter. Dbam o każdego przedszkolaka, o jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa w miejscu, w którym przebywa. Dokładam starań, aby nauczyciele i personel przedszkola wykonywał swoją pracę odpowiedzialnie. Utrzymuję bardzo dobre relacje z rodzicami podopiecznych, ponieważ dobro najmłodszych jest dla nas najważniejsze.

Ukończone szkoły:

Izabela Ogurek

Izabela OgurekPraca z dziećmi to moja pasja. Jako nauczyciel, szczególną uwagę zwracam na poszanowanie praw dzieci. Kreatywność i radość z działania są nieodłącznym elementem mojej pracy. Edukacja dzieci przynosi największe efekty, gdy realizowana jest w sposób ciekawy i prosty. Staram się, aby moi podopieczni nie tylko poznawali litery i cyfry, ale także nabywali kompetencje społeczne. Wiem, jak ważna jest wiara we własne możliwości, dlatego dokładam wszelkich starań, by dzieci miały wysokie poczucie własnej wartości. Moja relacja z dziećmi opiera się na szczerości, zaufaniu i akceptacji. Wkładam swoje serce we wspomaganie procesu wychowania, a rodziców traktuję jak partnerów w tym najważniejszym działaniu. Zawsze wysłucham trosk, problemów i wątpliwości, tak aby wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie, które przyniesie dzieciom radość z dzieciństwa a rodzicom radość z rodzicielstwa.

Po pracy otaczam się ludźmi, których kocham. Czytam książki i tomiki poezji. Słucham muzyki. Praktykuję jogę lub spaceruję. Lubię oglądać seriale i piec ciasteczka.

Ukończone szkoły:

Liudmyla Horbova

Liudmyla HorbovaPoznawanie języka obcego postrzegane jest jako trudne, zwłaszcza dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego w pracy z dziećmi stosuję metody aktywizujące i motywujące do działania. Unikam zmuszania! Angielskiego uczę wtedy, gdy dzieci nie zwracają na niego uwagi – w powszechnych zwrotach, w trakcie zabaw, gier czy swobodnego działania naszych najmłodszych podopiecznych. Motywująca dla mnie jest otwartość i szczerość dzieci. Cenię sobie ich nieustające pytania i szukanie odpowiedzi. Wtedy wiem, że moja praca ma sens!

Po pracy uwielbiam gotować tradycyjne dania ukraińskie, poznawać trendy w modzie. Wolne dni muszę mieć zaplanowane aktywnie – nie dla mnie leniuchowanie!

Ukończone szkoły:

Patrycja Szlaga

Patrycja SzlagaPedagog specjalny, surdopedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel przedszkolny.

Jestem trenerem umiejętności społecznych, terapeutą ręki i trenerem plastyki sensorycznej. W pracy zawodowej stawiam na wielozmysłową stymulację dziecka, dobieram metody i formy pracy adekwatne do możliwości i potrzeb dziecka oraz stale je modyfikuję, aby jak najlepiej wspierać rozwój moich podopiecznych. Do moich szczególnych zainteresowań zawodowych należy wyżej wspomniana plastyka sensoryczna jako holistyczna metoda wspierania rozwoju dzieci oraz treningi umiejętności społecznych, które stanowią podstawę prawidłowego funkcjonowania dziecka w otaczającej go rzeczywistości.

W pracy z dzieckiem stawiam na szacunek i uznanie jego podmiotowości.

Iwona Strzyszewska

Iwona StrzyszewskaJestem mamą dwóch wspaniałych synów: Kuby i Łukasza. Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Dzieci to szczere, prawdziwe i ciekawe świata małe istotki. Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy.

W przedszkolu zajmuję się posiłkami, dbając między innymi o to, by dzieci poznawały nowe i zdrowe smaki, aby były najedzone i czerpały radość z uciech stołu :)

 

 

Renata Bąk

Renata BąkJestem życiową optymistką, uśmiechniętą, empatyczną i sumienną. Ponad 4 lata pracowałam z dziećmi jako opiekunka / niania, a od trzech lat pracuję w 4 Słoniach.

Praca z dziećmi wymaga sporo cierpliwości, zrozumienia oraz wytrwałości. W zamian dostajemy ogrom satysfakcji i spełnienia.

Lubię obserwować, jak nasze przedszkolaki rosną i rozwijają swoje podstawowe sprawności: fizyczną i intelektualną. Staram się otoczyć każde dziecko opieką i dbam o to, by czuło się tutaj radosne i bezpieczne.

Serdeczna atmosfera w pracy oraz dobra zabawa, radość i spontaniczność dziecka, to dla mnie najcenniejsze atrybuty mojej pracy.